Ford Kola z lehkých slitin

Kola z lehkých slitin v naší nabídce dodávají jiný vzhled i jiný pocit. Všechna kola byla navržena jako stylový doplněk všech vozů Ford. Elegantní, účelná či atraktivní – volba je zcela na vás. V každém případě se však můžete spolehnout, že všechna kola byla vyrobena podle nejnáročnějších standardů z nejkvalitnějších materiálů a prošla dlouhodobými testy, které zaručují bezpečnou jízdu. Slitina je defektoskopicky kontrolována rentgenovým zářením a dále se provádí kontrola, zda nedojde k úniku vzduchu z pneumatiky. Bez ohledu na to, jak kola vypadají, zda jsou frézovaná, stříbrná, šedá či chromovaná, můžete se vždy spolehnout, že jejich dokonalý vzhled je výrazem jejich vysoké kvality.

Proč právě kola z lehkých slitin Ford?

Ford vyrábí kola z lehkých slitin výhrad-ně pro vlastní vozidla a nikoli pro jiné značky. Z toho důvodu nemusíme při-stupovat na kompromisy v otázkách konstrukce či kvality, abychom splnili nejrůznější požadavky jiných výrobců automobilů. Můžeme se místo toho soustředit pouze na vývoj a výrobu a nabízet taková kola, která představují dokonalý doplněk vozidla, pro nějž jsou určena.

Vždycky to jde ještě o trochu lépe

Naše kola z lehkých slitin jsou navržena a vyrobena přímo pro určité modely Ford, a proto víme naprosto přesně, jaké požadavky musí splňovat. To nám však nestačí. Naše kola jsou vždy o něco lepší a překonávají nároky příslušného modelu, a tedy splňují s velkou rezervou požadavky na zatížitelnost kola a bezpečnost.

Odzkoušená a schválená

V každé jednotlivé fázi konstrukce a vývoje a především v průběhu výroby procházejí kola z lehkých slitin Ford zkouškami pevnosti a odolnosti. Tím je zaručeno, že splní nejnáročnější standardy jakosti Ford a že z hlediska kvality výroby jsou plně srovnatelná s vaším vozidlem Ford.

Namontovat a zapomenout

Kola z lehkých slitin Ford lze namontovat snadno a rychle. Jsou totiž navržena přímo pro váš vůz Ford, a proto nevyžadují další úpravy. Při montáži se použije jen originální krytka náboje kola a originální šrouby Ford a žádné jiné díly nejsou zapotřebí. Z toho vyplývá, že ušetříte nejen na montážních nákladech, ale především neporušíte záruční podmínky. Kola jiných výrobců mohou totiž porušit záruku v případě, že jejich správná montáž vyžaduje provedení některých úprav na vozidle.

Etapa 1: Návrh na vědeckém základu

Designerská skupina společnosti Ford připraví základní návrh každého nového kola z lehkých slitin Ford. Dále následuje vypracování specifikace pro určitý model vozidla s využitím progresivních a vysoce přesných vědeckých a matematických postupů.

Etapa 2: Studie proveditelnosti

Jakmile je schválen design, technické oddělení zpracuje designovou studii a studii proveditelnosti pro určitý model Ford, která zahrnuje dokonce i hledisko plánovaného vývoje modelu v budoucnosti. Studie se zabývá všemi styly karosérií, aby byly splněny standardy kvality a požadavky na bezpečnost dopravy při jakémkoli rozdělení zatížení.

Etapa 3: Testování

Všechna kola dodávaná zákazníkům procházejí náročnými statickými testy včetně rentgenové zkoušky, které kontrolují rozměry, zjišťují materiálové vady, trhliny, nevývahu a odolnost proti nárazům.

Etapa 4: Testování životnosti a odolnosti

Kola z lehkých slitin Ford jsou dále podrobena náročným zkouškám životnosti na zkušebním zařízení, které bylo zvlášť vyvinuto k tomuto účelu. Test, který simuluje skutečné jízdní podmínky, odpovídá ujetí 300 000 km, přičemž kola jsou předem poškozena způsobem odpovídajícím extrémním případům, jako např. najetí na obrubník. V rámci testu jsou simulovány různé rychlosti, různá zatížení, neobyčejně hrubé způsoby řízení a projíždění zatáček. Tímto testem musí úspěšně projít alespoň tři kola, aby jejich konstrukce mohla být schválena do výroby.

Výrobci kol z lehkých slitin musí dělat kompromisy. Vy nemusíte.

UPOZORNĚNÍ NA VYLOUČENÍ ODPOVĚDNOSTI

© 2024 Ford Motor Company.ALL‑ELECTRIC EXPLORER®, B‑MAX®, BRONCO®, C‑MAX®, ECOSPORT®, EDGE®, FIESTA VAN®, FOCUS®, GALAXY®, KA+®, KA, KUGA®, MONDEO®, MUSTANG MACH‑E®, MUSTANG®, PUMA®, RANGER®, S‑MAX®, TOURNEO CONNECT®, TOURNEO COURIER®, TRANSIT CONNECT®, TRANSIT COURIER®, TRANSIT CUSTOM®, TRANSIT® jsou ochranné známky společnosti Ford nebo jejích přidružených společností.

Společnost Ford své výrobky neustále vyvíjí. Vyhrazujeme si právo kdykoli změnit specifikace, barvy, ceny modelů, předmětů a použít odlišné obrázky, které jsou zobrazeny a popsány v této online publikaci. Tato online publikace obsahuje jak originální příslušenství Ford, tak i celou řadu výrobků od našich dodavatelů. Hvězdičkou označené příslušenství jsou pečlivě zvolené značkové výrobky jiných dodavatelů, které mohou podléhat odlišným záručním podmínkám. Více informací o těchto podmínkách získáte stisknutím ikony "Záruka" umístěné u každého výrobku nebo od prodejce společnosti Ford. Namontované příslušenství může mít vliv na spotřebu vozidla. Slovní označení Bluetooth® a loga jsou vlastnictvím společnosti Bluetooth® SIG, Inc. Veškeré jejich použití společností FORD MOTOR COMPANY je předmětem licence. Slovní označení iPhone/iPod a loga jsou vlastnictvím společnosti Apple Inc. Další ochranné známky a obchodní názvy jsou majetkem příslušných vlastníků.

" " " "